Aktuality

Standard Post with Image

Po uzavření mostu u Bristolu se změní trasy autobusů

Od začátku července bude most v Komenského ulici definitivně uzavřen pro veškerý provoz. Toto opatření, které si vynucují stavební práce na protipovodňových opatřeních, si vyžádá od 1. července úpravu provozu autobusových linek číslo 14, 15, 20, 21 a 51.

Více
Standard Post with Image

Po uzavření mostu se dopravní situace stabilizuje. Stav na stavbě ověřoval i náměstek primátora

Pozornost zejména motoristické veřejnosti se tento týden upínala k uzavření provozu na mostě v Komenského ulici. Situaci v této ulici a okolí po uzavření frekventovaného mostu ověřoval ve středu ráno i náměstek olomouckého primátora Martin Major. „V praxi se ukazuje, že po prvotním náporu v pondělí ráno se dopravní situace rychle dostává do přijatelného stavu,“ uvedl Martin Major. „Situaci ovšem i nadále každý den sledujeme a jsme připraveni v případě potřeby provést další opatření, která by přispěla k plynulosti dopravy.“

Více
Standard Post with Image

Most v Komenského ulici je uzavřen, křižovatky hlídali policisté

Očekávanou zvýšenou zátěží procházela v pondělí doprava v centru Olomouce. Od rána už totiž byl pro individuální automobilovou dopravu uzavřen frekventovaný most v Komenského ulici a řidiči museli využít buď oficiální objízdnou trasu, nebo jinou alternativní cestu ke svým cílům. Radnice připravila objízdnou trasu a upravila stav vozovek v ulicích, kde se předpokládal zvýšený provoz, přesto ale byli od rána v pohotovosti jak úředníci magistrátu, tak i dopravní policisté.

Více
Standard Post with Image

Most v Komenského ulici bude pro auta otevřený jen do neděle. Poté řidiči musí na objízdné trasy

Rychlým tempem pokračují práce na protipovodňových opatřeních na řece Moravě v centru Olomouce. S tím se brzy změní i seznam dopravních opatření, která musí doprava v Olomouci zvládnout. Tento týden je totiž posledním obdobím, kdy mohou přes most v Komenského ulici jezdit osobní či nákladní automobily.

Více
Standard Post with Image

Práce pokračují, kromě stavby lávky jde hlavně o přeložky sítí

Také v týdnu od 7. do 13. května pokračují naplno práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce, částečně i během státního svátku 8. května. Viditelně už pokročila stavba provizorní lávky pro pěší a cyklisty, která bude od 1. Července v provozu. Pokračují ale i práce na přeložkách mnoha inženýrských sítí a kabelů.

Více
Standard Post with Image

Vedle mostu na ulici Komenského roste lávka pro pěší

Olomoučané mohou v tomto týdnu sledovat, jak nad řekou Moravou vedle mostu Komenského montuje firma lávku pro pěší. Lávka pro pěší, která se začala stavět 1. května, bude zprůchodněna 1. července. Do té doby budou moct pěší využívat most Komenského.

Více
Standard Post with Image

Povodí Moravy spolupracuje s NCOZ, protipovodňová opatření Olomouce nejsou ohrožena

Specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu požádali o součinnost i Povodí Moravy, s. p. Podle informací v médiích, které potvrdilo státní zastupitelství, se úkony provádějí na více místech republiky. Povodí Moravy, s. p. s pracovníky centrály plně spolupracuje a poskytlo všechny požadované materiály a informace. Povodí Moravy obdrželo pokyny, aby se k situaci nijak nevyjadřovalo.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření začala, město si zvyká na dopravní opatření

Tento týden v Olomouci začala protipovodňová opatření. Zatímco na nábřeží Moravy probíhaly v prvních dnech přípravné práce jako vytyčení inženýrských sítí, zaměření stávajícího stavu a zaměření zákopy, lidé se už od úterý musí vyrovnávat s dopravními omezeními. Radnice postupně zajistila pro obyvatele ulic v okolí staveniště desítky nových parkovacích míst a jedná i o dalších plochách.

Více
Standard Post with Image

Stavební práce v Olomouci odstartují 3. dubna

V úterý 3. dubna odstartují stavební práce na protipovodňové ochraně Olomouce. Nejdříve dojde k vytyčení inženýrských sítí, přípravě staveniště, statickému zajištěním přilehlých objektů a zemním pracím. Rovněž budou zahájeny práce pro založení provizorní lávky u mostu Komenského, na niž budou přeloženy inženýrské sítě z mostu před jeho zbouráním. Tato lávka bude současně sloužit během stavby mostu pro přechod chodců přes Moravu. Veškeré stavební práce budou probíhat pod dohledem archeologů.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření začnou, město chystá pro lidi z okolí stavby náhradní parkoviště

Desítky nových parkovacích míst v několika lokalitách mohou ulehčit situaci obyvatelům ulic z okolí nábřeží řeky Moravy. V úterý 3. dubna bude totiž nábřeží řeky předáno stavebním firmám, které zde zahájí práci na II. B etapě protipovodňových opatření. Intenzivní jednání s majiteli různých ploch i s obyvateli nejvíce zatížené ulice Nábřeží přináší výsledky v podobě rostoucí kapacity náhradních parkovacích ploch.

Více