Aktuality

Standard Post with Image

Inspirující Olomouc: v čem je poslední etapa protipovodňových opatření prospěšná?

Jedna z velkých investičních akcí posledních let, II. A etapa Protipovodňových opatření Olomouc, byla nominována do soutěže Adapterra Awards. Tato soutěž hledá co nejvíce inspirativní řešení různých staveb, které mohou pozitivně ovlivnit své okolí a reagují na klimatické změny. Budování protipovodňových opatření ve městě je nutností, navíc ale může plnit i právě takové funkce, které reagují na změny klimatu. O těchto přínosech hovoří Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu.

Více
Standard Post with Image

Kontrolní den: Vše podle plánu!

Nový most přes řeku Moravu v Komenského ulici je předpnut a je aktivovaný. Těmito slovy přivítal na kontrolním dni vedení města i zástupce Povodí Moravy a zhotovitele hlavní stavbyvedoucí mostu Jakub Lysoněk.

Více
Standard Post with Image

II. B etapa: Má vliv na úhyn ryb při horku? A myslí i na pejskaře?

Probíhající intenzivní stavební práce na řece Moravě v centru Olomouce přináší i řadu dotazů ze strany Olomoučanů. Některé se týkají vlivu stavby na život v řece, jiné například budoucího využití nábřeží. Na aktuální dotazy odpovídá Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu.

Více
Standard Post with Image

Neukáznění cyklisté v Olomouci ničí lávku a ruší lidi

Cedulky adresované cyklistům doplní zákazové značky pro cyklisty na mostě u Bristolu v Olomouci. Průjezdy cyklistů na kolech uvolňují prkna z mostní konstrukce a dělají hluk. V brzkých ranních či večerních hodinách pak ruší obyvatele žijící v blízkosti výstavby protipovodňové ochrany Olomouce.

Více
Standard Post with Image

Povodí Moravy úspěšně dokončilo náročnou betonáž tělesa mostu v Olomouci

Úspěchem skončil náročný stavební maraton na mostu v ulici Komenského v Olomouci, který je součástí protipovodňové ochrany Olomouce. Betonáž nosné konstrukce mostu, která začala v pátek v 6 hod. ráno, stavaři dokončili po půlnoci.

Více
Standard Post with Image

V Komenského ulici dnes od rána vzniká nový betonový most

Nepřetržité betonování probíhá v těchto hodinách na stavbě mostu v Komenského ulici. Desítky dělníků začaly připravovat mimořádnou stavební akci už v noci ze čtvrtka na pátek, brzy ráno pak přivezly první domíchávače beton. Od šesti ráno se střídá jeden domíchávací vůz za druhým, aby mohly stovky kubických metrů betonu nepřetržitě natékat do připravené mostní konstrukce. Práce bude pokračovat zřejmě až do noci.

Více
Standard Post with Image

V pátek proběhne betonování nosné konstrukce mostu u Bristolu

Blíží se jeden z nejdůležitějších okamžiků výstavby protipovodňové ochrany v Olomouci. V pátek 19. 7. stavaři zahájí betonování nosné konstrukce mostu na ulici Komenského. Most musí být vybetonovaný bez přerušení najednou. Akci předcházely velmi náročné přípravy.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření: most letos bude, začínají i další městské stavby

Vrtání pilot na levém břehu Moravy v Olomouci je nejdůležitější z aktuálně probíhajících stavebních prací v rámci protipovodňových opatření. Na průběh prací i na koordinaci investic Povodí Moravy, státního podniku, a města Olomouce, se přišli během středečního kontrolního dne podívat zástupci hlavního investora i vedení města v čele s primátorem Mirkem Žbánkem.

Více
Standard Post with Image

Výstavba protipovodňové ochrany jede podle plánu. V Komenského ulici už roste most

V centru Olomouce pokračuje jedna z nejnáročnějších stavebních akcí za mnoho desítek let. Před zraky místních roste nový most v Komenského ulici. Stavbaři dokončili pilíře spodní stavby a nyní budují podpěrnou konstrukci mostovky. Souběžně realizují přeložku inženýrských sítí včetně kanalizačního sběrače. Činí se však také archeologové – v místě budoucí náplavky na pravém břehu řeky Moravy objevili základy středověkých domů.

Více
Standard Post with Image

Komfort chodců v Masarykově ulici bude dočasně omezen kvůli průzkumu inženýrských sítí

Stav chodníku na mostě v Masarykově ulici řešil primátor Olomouce Mirek Žbánek s generálním ředitelem státního podniku Povodí Moravy Václavem Gargulákem. Na radnici se v posledních dnech obrátilo několik občanů s požadavkem na řešení stavu této komunikace. Z jednání vyplynulo, že změna povrchu chodníku je jen dočasná a je vynucena technologickými potřebami při přípravě dalších stavebních prací v rámci protipovodňových opatření. Po provedení potřebného průzkumu se na most vrátí klasický dlážděný chodník.

Více