Aktuality

Standard Post with Image

Procházky, koncerty i zmrzlina: náplavka se už brzy otevře lidem

Do konce září by mělo být stavebně hotovo vše na pravém břehu řeky Moravy. Náplavka i ulice Blahoslavova nad ní. Během října pak bude dokončena také levá strana nábřeží. Tato data vyplývají z pondělního kontrolního dne, který se uskutečnil na stavbě protipovodňových opatření v centru Olomouce.

Více
Standard Post with Image

IV. A etapa protipovodňových opatření – otázky a odpovědi

Odbor životního prostředí jako zástupce státní správy na olomouckém magistrátu se zabývá realizací protipovodňových opatření ve všech jejích fázích – od záměru po kolaudaci. Čtvrtá etapa, jejímž investorem bude opět Povodí Moravy, by se měla začít stavět příští rok. Co Olomoučany o stavbě protipovodňových opatření nejvíce zajímá a jak se na potřebu protipovodňové ochrany města dívá právě odbor životního prostředí? Odpovídá jeho vedoucí Petr Loyka.

Více
Standard Post with Image

Čtvrtá etapa protipovodňových opatření může začít

Zatímco podobu třetí etapy protipovodňové ochrany Olomouce ukáže teprve architektonická soutěž, čtvrtá etapa už má zelenou. Část protipovodňových opatření na Nových Sadech, zvaná jako IV.A etapa, již má platné stavební povolení a v příštím roce může začít.

Více
Standard Post with Image

Jak je to s náplavkou a stavbou PPO? Odpovídáme na nejčastější dotazy

Náročná stavba protipovodňových opatření budí mezi Olomoučany pozornost. Pokračuje stavba tak, jak má? Jak bude vypadat náplavka? A co budou úpravy koryta znamenat pro život v řece? Na nejčastější otázky odpovídá vedoucí odboru životního prostředí Petr Loyka.

Více
Standard Post with Image

Pětadvacet let po povodních: Olomouc je na tom mnohem lépe, hotovo ale není

Čtvrtina století se naplnila v těchto dnech od týdne, který byl pro Moravu jedním z nejhorších v celých moderních dějinách.  Tehdy se po několika dnech s velmi nadprůměrnými srážkami přihnala z horního toku povodňová vlna, která postupně ničila obce a města dál a dál ve směru toku. Jak se změnila situace Olomouce za tu dobu?

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření: jedna etapa se dokončuje, další připravuje

Město začíná připravovat další díl protipovodňových opatření. Etapa označena římskou trojkou by se mohla začít stavět v horizontu pěti let. Teprve po jejím dokončení bude ochrana Olomouce před velkou vodou skutečně účinná.

Více
Standard Post with Image

Nový most přes Moravu dostane jméno po velkém olomouckém patriotovi a umělci

Od prvního červencového dne bude pro dopravu otevřen nový most přes řeku Moravu na Masarykově třídě. Originální stavba bude mít ještě jednu premiéru – bude to totiž první most v Olomouci, který dostane oficiální pojmenování. Tuto čest prokáže město jednomu z nejvýraznějších umělců a řemeslníků barokní Olomouce, kamenickému mistru a sochaři Václavu Renderovi.

Více
Standard Post with Image

Kompenzace občanům kvůli výstavbě protipovodňových opatření

Lidem, kterých se bezprostředně dotýká výstavba protipovodňových opatření v Olomouci, poskytne město náhradu v podobě nepeněžního daru. Radní schválili postup pro poskytnutí kompenzačního bonusu občanům za ztížené podmínky bydlení z důvodu této rozsáhlé stavby. Žadatelé mohou vybírat z několika možností, například z časové jízdenky do MHD či balíčků vstupenek do divadla a filharmonie. Žádosti lze podávat od 1. června 2022 do 29. července 2022.

Více
Standard Post with Image

Rejnok bude v červenci připravený na otevření, po mostě pojedou auta i tramvaje

Stavba protipovodňové ochrany v centru Olomouce se blíží k dalšímu významnému milníku. V současnosti finišují práce na mostě přes Moravu v ulici Masarykova. Vedle stavebních prací probíhají i administrativní úkony k otevření mostu. Tramvaje i auta se na něj budou moct vrátit v červenci.

Více
Standard Post with Image

Po mostu se bude jezdit od července. Kontrolní den potvrdil harmonogram

Zasněžené staveniště protipovodňových opatření hostilo v pátek dopoledne další kontrolní den za účasti zástupců města, stavební firmy a investora, tedy Povodí Moravy s. p. Tématem byl aktuální stav, sladění termínů protipovodňových opatření s navazujícími investičními akcemi města a také dodržení původního harmonogramu.

Více