Aktuality

Standard Post with Image

V prosinci se most otevře ve zkušebním provozu

Výstavba II. B etapy protipovodňové ochrany Olomouce navzdory velkému množství nepředvídatelných komplikací běží dle harmonogramu. Práce na mostě se blíží dokončení. Most u Bristolu bude průjezdný už od 18. prosince. S ohledem na bezpečnost a plynulost provozu budou přes most zatím jezdit pouze vozidla hromadné dopravy, IZS a chodci.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření: most v Komenského bude letos otevřen

Most v ulici Komenského bude k 18. prosinci letošního roku otevřen. To je ta nejdůležitější informace, která vzešla z kontrolního dne, jenž se na stavbě protipovodňových opatření odehrál ve středu ráno. Otevření mostu je podstatné také pro všechny navazující akce, které se mají odehrávat v příštím roce.

Více
Standard Post with Image

Kvůli přeložkám sítí v Olomouci musí být lávka na jeden den uzavřena

Most u Bristolu umožní volný průjezd z ulice Pasteurova na ulici Komenského do konce roku. Stavaři se nyní připravují na přeložení inženýrských sítí z provizorní lávky na nový most. Lávku kvůli překládání kabelů budou muset 24. října na celý den uzavřít. Inženýrské sítě a jejich trasování nejsou v dobrém stavu a situaci stavařům velmi komplikují.

Více
Standard Post with Image

Na nově budovaném mostě v Komenského ulici se již betonují chodníky

Po technologicky náročném betonování nosné konstrukce mostu v Komenského ulici v Olomouci stavbaři ze SILNICE GROUP úspěšně pokračují přípravou betonážních říms a chodníků po stranách mostu. Navzdory technologické náročnosti předchozí fáze stavebních prací se daří dodržovat harmonogram a stavbaři stále předpokládají předání mostu ještě v prosinci letošního roku.

Více
Standard Post with Image

V centru města se příští rok změní doprava. V Masarykově ulici začne stavba nového mostu

Protipovodňová opatření v centru Olomouce rychle postupují. Zatímco výstavba nového mostu v Komenského ulici se už blíží do finále, státní podnik Povodí Moravy plánuje další práce na příští rok. Ty se mimo jiné dotknou dalšího mostního objektu, a to v Masarykově ulici, čímž ovlivní i dopravní situaci ve městě. V létě byla radnice informována, že technický podoba rekonstrukce mostu záleží zejména na posudku statiků. Město tedy na základě těchto informací připravovalo několik alternativ opatření.

Více
Standard Post with Image

Radní o dani z nemovitosti: lidé z okolí protipovodňových opatření budou mít úlevu

Drobná úprava v obecně závazné vyhlášce, kterou se stanoví výše daně z nemovitosti v Olomouci, projednali včera olomoučtí radní. Ve vyhlášce je znovu zohledněna situace obyvatel domů na nábřeží řeky Moravy, která prochází náročnými úpravami koryta a břehů.

Více
Standard Post with Image

Inspirující Olomouc: v čem je poslední etapa protipovodňových opatření prospěšná?

Jedna z velkých investičních akcí posledních let, II. A etapa Protipovodňových opatření Olomouc, byla nominována do soutěže Adapterra Awards. Tato soutěž hledá co nejvíce inspirativní řešení různých staveb, které mohou pozitivně ovlivnit své okolí a reagují na klimatické změny. Budování protipovodňových opatření ve městě je nutností, navíc ale může plnit i právě takové funkce, které reagují na změny klimatu. O těchto přínosech hovoří Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu.

Více
Standard Post with Image

Kontrolní den: Vše podle plánu!

Nový most přes řeku Moravu v Komenského ulici je předpnut a je aktivovaný. Těmito slovy přivítal na kontrolním dni vedení města i zástupce Povodí Moravy a zhotovitele hlavní stavbyvedoucí mostu Jakub Lysoněk.

Více
Standard Post with Image

II. B etapa: Má vliv na úhyn ryb při horku? A myslí i na pejskaře?

Probíhající intenzivní stavební práce na řece Moravě v centru Olomouce přináší i řadu dotazů ze strany Olomoučanů. Některé se týkají vlivu stavby na život v řece, jiné například budoucího využití nábřeží. Na aktuální dotazy odpovídá Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu.

Více
Standard Post with Image

Neukáznění cyklisté v Olomouci ničí lávku a ruší lidi

Cedulky adresované cyklistům doplní zákazové značky pro cyklisty na mostě u Bristolu v Olomouci. Průjezdy cyklistů na kolech uvolňují prkna z mostní konstrukce a dělají hluk. V brzkých ranních či večerních hodinách pak ruší obyvatele žijící v blízkosti výstavby protipovodňové ochrany Olomouce.

Více