Aktuality

Standard Post with Image

Protipovodňová opatření pohledem investora, primátora a ministra

Z paluby lodi i z nové olomoucké náplavky si dnes prohlédli dokončenou stavbu druhé etapy protipovodňových opatření na řece Moravě představitelé Povodí Moravy, města, kraje a ministerstva zemědělství.

Více
Standard Post with Image

Olomoucká náplavka se naplno otevírá veřejnosti. Dostane jméno po Josefu Jařabovi

Dlouho očekávané stánky s občerstvením, koncerty, kulturní program. Tak ožije v sobotu 10. června prostor mezi mosty u ulic Komenského a Masarykova. Od 10 do 21:30 hodin si budou moci návštěvníci olomoucké náplavky užít několik koncertů, projet se lodí a před polednem je připravený i program pro děti. Součástí otevření náplavky bude hned při začátku také její slavnostní pojmenování.

Více
Standard Post with Image

Ovlivněte další etapu protipovodňových opatření

Chystaná třetí etapa protipovodňových opatření se bude týkat úseku od mostu v Komenského ulici až po hráz mezi Černovírem a Řepčínem. Jedná se o zásadní stavbu v území s mnoha kulturními, urbanistickými a přírodními hodnotami, na jejíž návrh se město s Povodím Moravy rozhodly vypsat krajinářsko-architektonickou soutěž. Jak její účastníci řešené území pojmou, však můžete ovlivnit i vy. Vyplňte krátký dotazník a zaznačte v pocitových mapách pro vás důležitá místa. Tak se dozvíme, co je podle vás důležité a čemu by soutěžící týmy měly věnovat pozornost.

Více
Standard Post with Image

Dotkněte se Moravy

Obyvatelé Olomouce se mohou sami podílet na přípravě další etapy protipovodňových úprav kolem toku Moravy. Vodítkem jim může být Výstava Dotyky Moravy, která ztvárňuje ideové náměty protipovodňových opatření v severní části města. Na Dolním náměstí bude k vidění do 11. dubna, připomínky ale můžete zaslat až do konce dubna.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová ochrana Olomouce získala ocenění Vodohospodářská stavba roku

Protipovodňová opatření na řece Moravě v historickém centru Olomouce jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2022. Stavba známá jako II. B etapa získala ocenění v kategorii staveb s investičními náklady nad 50 milionů. Soutěž vyhlásil Svaz vodního hospodářství ČR ve spolupráci se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR.

Více
Standard Post with Image

Studentské práce i návrhy veřejnosti – připravujeme architektonickou soutěž na III. etapu PPO

Nemusíte být architekti, abyste zkusili ovlivnit budoucí podobu protipovodňových úprav krajiny podél řeky Moravy v severní části Olomouce. V rámci právě probíhající výstavy studentských prací na toto téma se uskuteční také workshop k chystané architektonicko-krajinářské soutěži.

Více
Standard Post with Image

Studenti brněnské architektury navrhli ideovou podobu protipovodňových opatření na severu Olomouce

Jakou podobu by mohly mít protipovodňové úpravy krajiny podél řeky Moravy v severní části Olomouce? Právě na takovém zadání pracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Studentské práce, které ztvárňují ideovou podobu protipovodňových opatření na severu města, budou k vidění na výstavě Dotyky Moravy.

Více
Standard Post with Image

Procházky, koncerty i zmrzlina: náplavka se už brzy otevře lidem

Do konce září by mělo být stavebně hotovo vše na pravém břehu řeky Moravy. Náplavka i ulice Blahoslavova nad ní. Během října pak bude dokončena také levá strana nábřeží. Tato data vyplývají z pondělního kontrolního dne, který se uskutečnil na stavbě protipovodňových opatření v centru Olomouce.

Více
Standard Post with Image

IV. A etapa protipovodňových opatření – otázky a odpovědi

Odbor životního prostředí jako zástupce státní správy na olomouckém magistrátu se zabývá realizací protipovodňových opatření ve všech jejích fázích – od záměru po kolaudaci. Čtvrtá etapa, jejímž investorem bude opět Povodí Moravy, by se měla začít stavět příští rok. Co Olomoučany o stavbě protipovodňových opatření nejvíce zajímá a jak se na potřebu protipovodňové ochrany města dívá právě odbor životního prostředí? Odpovídá jeho vedoucí Petr Loyka.

Více
Standard Post with Image

Čtvrtá etapa protipovodňových opatření může začít

Zatímco podobu třetí etapy protipovodňové ochrany Olomouce ukáže teprve architektonická soutěž, čtvrtá etapa už má zelenou. Část protipovodňových opatření na Nových Sadech, zvaná jako IV.A etapa, již má platné stavební povolení a v příštím roce může začít.

Více