Aktuality

Standard Post with Image

Stavba protipovodňových opatření pokračuje budováním pilot, chystá se i most

Už téměř půl roku pokračují stavební práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Zatímco řidiči osobních vozidel si na změny v dopravě dávno zvykli, stále aktuální jsou problémy řešení některých linek městské hromadné dopravy, které projíždějí okolo staveniště.

Více
Standard Post with Image

Stavební práce se posunou do ulice Nábřeží. Všechna auta musí pryč!

Od rána pondělí 10. září se část prací na protipovodňových opatřeních přesune do ulice Nábřeží do prostoru bloku mezi ulicemi Praskova a Kpt. Nálepky. V tomto místě proto musí být odstraněna veškerá vozidla. Jedná se o následující čísla popisná: 737 (č. or.1), 764 (7), 754 (8), 755 (9), 949 (10), 950 (12) a 738 (13).

Více
Standard Post with Image

Most u Bristolu je zbouraný. Teď zbývá vyčistit koryto Moravy

Bezmála osmdesát let poté, kdy byl most u Bristolu postaven, se jeho torzo definitivně zřítilo na dno koryta řeky Moravy. Stalo se tak ve čtvrtek 26. července. Předcházely tomu více než dva týdny postupného odstrojování mostu a rozebírání jeho konstrukce.

Více
Standard Post with Image

Zbouraný most a vytěženou zeminu budou odvážet šesti trasami

S rostoucí intenzitou prací na protipovodňových opatřeních přibývá i materiálu, který je třeba odvézt na různé skládky. Vedení města Olomouce vyhovělo žádosti investora protipovodňových opatření a stavební firmy a připravilo seznam tras pro odvoz stavební suti a zeminy z různých míst stavby.

Více
Standard Post with Image

Most v Komenského ulici rozebírají speciálním demoličním rýpadlem

V centru Olomouce stojí od roku 1941. Přežil boje s nacisty v roce 1945 i průjezd sovětských tanků v roce 1968. Před 21 lety částečně „zašpuntoval“ koryto rozvodněné Moravy, a zhoršil tak důsledky ničivých povodní v historickém jádru města. Nyní jde most v Komenského ulici k zemi, aby v rámci výstavby protipovodňové ochrany Olomouce uvolnil místo pro most nový.

Více
Standard Post with Image

Provoz na lávce komplikují bezohlední cyklisté

Lávka, která po dobu rekonstrukce mostu v Komenského ulici zajišťuje spojení obou břehů, slouží nejen chodcům, ale i cyklistům. Ti ovšem musí přes lávku kolo vést, k čemuž je vyzývají i tabule na obou stranách lávky.

Více
Standard Post with Image

V řece Moravě zůstává jen minimum vody. Začíná demolice mostu u Bristolu

Tak málo vody v řece Moravě už dlouho nebylo. Úplná srážka hladiny řeky začíná tento týden a potrvá do 13. srpna. Důvodem je zahájení demolice mostu v Komenského ulici a potřeba uvolnit v říčním korytě prostor pro pohyb stavební techniky.

Více
Standard Post with Image

Provizorní lávka přes Moravu pro pěší je v provozu

Do hlavní fáze vstupuje výstavba protipovodňových opatření v centru Olomouce. Sdružení Morava pod vedením stavební společnosti SILNICE GROUP už v neděli 1. července uzavřela most v Komenského ulici pro veškerou dopravu a ve středu 4. července otevřela nedaleko provizorní lávku pro pěší.

Více
Standard Post with Image

Definitivní uzavření mostu u Bristolu se blíží

Už na začátku července pokročí práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce do té míry, že bude muset být definitivně uzavřen most v Komenského ulici pro veškerou dopravu. Od poloviny května tudy jezdí jen autobusy MHD a vozidla IZS, od neděle 1. července zde bude veškerý silniční provoz ukončen.

Více
Standard Post with Image

Jak to bude se IV. etapou protipovodňových opatření a se zahrádkáři?

Součástí plánovaných staveb, chránících Olomouc před povodněmi, je i IV. etapa na jihu města. Ta se dotkne i městských pozemků, které jsou pronajaty zahrádkářské kolonii Morava, jejíž část bude zrušena. Pro zahrádkáře má město náhradní řešení.

Více