Aktuality

Standard Post with Image

Protipovodňová opatření pod drobnohledem: primátor chce pravidelné kontroly

Celým staveništěm protipovodňových opatření prošli v úterý odpoledne účastníci společného kontrolního dne. „Chci, abychom se začali pravidelně potkávat s investorem a zhotovitelem na kontrolních dnech. Mým cílem je získávat pro město aktuální konkrétní informace o průběhu stavby a možných komplikacích,“ uvedl primátor Mirek Žbánek, který tento kontrolní den inicioval. Ihned po prohlídce staveniště se odehrálo informační setkání s veřejností, jehož podstatnou částí byla diskuze s občany.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření: primátor chce lepší informovanost veřejnosti

Velkou pozornost průběhu protipovodňových opatření v centru Olomouce věnuje nové vedení města. Dohodlo pravidelné schůzky s vedením Povodí Moravy, který je investorem stavby, a společné kontrolní dny na staveništi. Další novinkou je zřízení poradní komise pro protipovodňová opatření. Třetím aktuálním novým krokem je příprava veřejného jednání s občany. „Chci zvýšit úroveň informování obyvatel a komunikace s nimi,“ zdůraznil primátor Mirek Žbánek.

Více
Standard Post with Image

Protipovodňová opatření pokračují, nábřeží vydává i archeologická tajemství

Protipovodňová opatření v centru Olomouce pokračují už sedmým měsícem. Nejrušněji je v blízkosti mostu na křižovatce ulic Komenského a Pasteurova, projekčně je ale v přípravě už i druhý most na Masarykově třídě. Stavební práce probíhají na řadě míst, někde ale musí dočasně ustoupit. Důvodem je aktuální archeologický výzkum na břehu řeky. Kvůli probíhající stavbě se projednává i další drobná změna tras linkových autobusů MHD.

Více
Standard Post with Image

Stavba protipovodňových opatření pokračuje budováním pilot, chystá se i most

Už téměř půl roku pokračují stavební práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Zatímco řidiči osobních vozidel si na změny v dopravě dávno zvykli, stále aktuální jsou problémy řešení některých linek městské hromadné dopravy, které projíždějí okolo staveniště.

Více
Standard Post with Image

Stavební práce se posunou do ulice Nábřeží. Všechna auta musí pryč!

Od rána pondělí 10. září se část prací na protipovodňových opatřeních přesune do ulice Nábřeží do prostoru bloku mezi ulicemi Praskova a Kpt. Nálepky. V tomto místě proto musí být odstraněna veškerá vozidla. Jedná se o následující čísla popisná: 737 (č. or.1), 764 (7), 754 (8), 755 (9), 949 (10), 950 (12) a 738 (13).

Více
Standard Post with Image

Most u Bristolu je zbouraný. Teď zbývá vyčistit koryto Moravy

Bezmála osmdesát let poté, kdy byl most u Bristolu postaven, se jeho torzo definitivně zřítilo na dno koryta řeky Moravy. Stalo se tak ve čtvrtek 26. července. Předcházely tomu více než dva týdny postupného odstrojování mostu a rozebírání jeho konstrukce.

Více
Standard Post with Image

Zbouraný most a vytěženou zeminu budou odvážet šesti trasami

S rostoucí intenzitou prací na protipovodňových opatřeních přibývá i materiálu, který je třeba odvézt na různé skládky. Vedení města Olomouce vyhovělo žádosti investora protipovodňových opatření a stavební firmy a připravilo seznam tras pro odvoz stavební suti a zeminy z různých míst stavby.

Více
Standard Post with Image

Most v Komenského ulici rozebírají speciálním demoličním rýpadlem

V centru Olomouce stojí od roku 1941. Přežil boje s nacisty v roce 1945 i průjezd sovětských tanků v roce 1968. Před 21 lety částečně „zašpuntoval“ koryto rozvodněné Moravy, a zhoršil tak důsledky ničivých povodní v historickém jádru města. Nyní jde most v Komenského ulici k zemi, aby v rámci výstavby protipovodňové ochrany Olomouce uvolnil místo pro most nový.

Více
Standard Post with Image

Provoz na lávce komplikují bezohlední cyklisté

Lávka, která po dobu rekonstrukce mostu v Komenského ulici zajišťuje spojení obou břehů, slouží nejen chodcům, ale i cyklistům. Ti ovšem musí přes lávku kolo vést, k čemuž je vyzývají i tabule na obou stranách lávky.

Více
Standard Post with Image

V řece Moravě zůstává jen minimum vody. Začíná demolice mostu u Bristolu

Tak málo vody v řece Moravě už dlouho nebylo. Úplná srážka hladiny řeky začíná tento týden a potrvá do 13. srpna. Důvodem je zahájení demolice mostu v Komenského ulici a potřeba uvolnit v říčním korytě prostor pro pohyb stavební techniky.

Více